rzepka5

rzepka2

rzepka1

Niecodzienny Dzień Dziecka w SP Konikowo

2 czerwca 2014r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Konikowie obchodziły swoje coroczne Święto. Z tej okazji odbył się Turniej piłki nożnej dla uczniów klas młodszych, w czasie którego chłopcy wykazali się ogromnym talentem piłkarskim, a dziewczęta wspaniale im kibicowały.

W drugiej części uroczystości dzieci obejrzały niecodzienne przedstawienie. Była to inscenizacja znanej i lubianej bajki „Rzepka”, przygotowana specjalnie dla nich przez nauczycieli i pracowników szkoły.

Pani dyrektor – Dorota Nitka wcieliła się w rolę narratora opowiadającego historię zasadzonej i pielęgnowanej przez Dziadka rzepki. W przedstawieniu wystąpili: Dziadek, jego żona – Babcia, ukochany wnuczek, przemiły piesek i kotek, gęgająca gąska, latający bocian, kurka z podwórka, zielona żabka i mała kawka. Oj! Napracowali się mocno! Lecz warto było!

Po spektaklu, na ochłodę, wszyscy otrzymali lody. Radości było co nie miara!

Opracowanie: Dorota Tomczyk