Wybieramy mistrza pięknego czytania

mistrzowie czytania

zdjęcie pochodzi ze strony Koszalińskiej Biblioteki Publicznej


„Wybieramy mistrza pięknego czytania”

 

Dnia 8 października 2014 r w Bibliotece Publicznej im. J. Lelewela w Koszalinie odbył się konkurs pod hasłem „Wybieramy mistrza pięknego czytania”. Naszą gminę reprezentowało dwóch uczniów Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie. Byli to przedstawiciele: z klasy piątej Piotr Łądkowski, z klasy szóstej Wojciech Kałużny.

Uczniów do konkursu przygotowywała mgr Agnieszka Ustianowska. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym, uczniowie prezentowali uprzednio przygotowane fragmenty utworów Małgorzaty Musierowicz, w drugim fragmenty tekstów wybranych losowo. Nasi reprezentanci wykazali się dużą dojrzałością, talentem oratorskim oraz swobodnym obyciem na scenie. Mówili głośno, wyraźnie akcentując tekst w odpowiednich miejscach.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Archiwa