Wanda Chotomska wierszem opowiada

chotomska6

chotomska5

chotomska4

chotomska3

chotomska2

chotomska1

„Wanda Chotomska wierszem opowiada” – II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

W dniu 85. urodzin wspaniałej, polskiej pisarki i autorki wierszy i opowiadań dla dzieci, w naszej szkole dnia 27 października 2014r. odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, którego organizatorkami były panie: Agnieszka Ustianowska i Dorota Tomczyk. W naszych progach zagościli uczniowie wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionych szkół okolicznych gmin. Były to: Szkoła Podstawowa z Rosnowa (gmina Manowo), Szkoła Podstawowa ze Świemina (gmina Biesiekierz), Szkoła Podstawowa z Dargini (gmina Bobolice) i oczywiście z terenu naszej gminy – Szkoła Podstawowa z Zegrza Pomorskiego i z Dunowa oraz my – Konikowo. Swą obecnością zaszczyciły nas Panie: Małgorzata Serocka – Pinczak – Kierownik Zespołu Oświaty Samorządowej w Świeszynie, Anna Drozdalska – wieloletni juror i przewodnicząca Komisji Recytatorskich Koszalińskiej Biblioteki Publicznej oraz Dorota Nitka – Dyrektor naszej szkoły. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Trudno było zdecydować, kto recytował najpiękniej i komu przyznać zaszczytne czołowe miejsca. Niemniej jednak, dzięki ogromnemu wsparciu Przewodniczącej Komisji pani Ani, wyłoniono zwycięzców.

Naszymi laureatkami zostały: Amelia Wojciechowska z klasy II, która zajęła I miejsce oraz Wiktoria Latkowska z klasy III – laureatka miejsca II. Wyróżnienie uzyskała Dominika Gnyś z klasy I.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie: Dorota Tomczyk

Archiwa