Andrzejkowa zabawa

andrzejki2

andrzejki1

Andrzejkowa zabawa w naszej szkole

Ten niezwykły dzień miał miejsce w piątek 28 listopada 2014r., kiedy to uczniowie klas IV – VI i I-III oraz dzieci z Oddziałów Przedszkolnych wspaniale bawili się przy nowym, bardzo głośnym nagłośnieniu. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci często zastanawiają się co spotka ich w życiu.  Dlatego też, Samorząd Uczniowski z opiekunką panią Agnieszką Ustianowską zorganizował wróżby i przepowiednie.  Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy nasze panie, by razem z nimi spędzić ten magiczny dzień. Nie obyło się także bez poczęstunku, który zintegrował nas jeszcze bardziej.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejną, równie udaną zabawę!

Opracowanie: Dorota Tomczyk