I Konkurs Ortograficzny „O Pióro Dyrektora Szkoły”

I Konkurs Ortograficzny „O Pióro Dyrektora Szkoły” w SP Konikowo

W celu o podniesienia poziomu poprawności ortograficznej uczniów oraz rozwijania ich zainteresowań  polską pisownią, w Szkole Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie, dnia 4 grudnia 2014r. odbył się Konkurs Ortograficzny – „O Pióro Dyrektora Szkoły. Przygotowała go i przeprowadziła nauczycielka języka polskiego pani Bożena Kazimierska. Do ortograficznych zmagań przystąpili uczniowie klas II – III i IVVI.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, budził wiele emocji związanych z rywalizacją uczniów i, co najważniejsze, mobilizował uczestników do zwiększonej uwagi nad poprawną pisownią ojczystego języka. Jak pisał Janusz Korczak: „Błąd w mowie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz”.

Nasi laureaci:

I miejsce Bartosz Koperski