Uczniowie z Konikowa – znów studentami!

KUD nowe2

KUD nowe1

KUD nowe3

Uczniowie z Konikowa – znów studentami!

Klasa III Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie „zaraziła” swą pasją i zainteresowaniem młodszych od siebie kolegów. W bieżącym roku szkolnym wraz z uczniami klasy II uczestniczy ponownie w zajęciach Koszalińskiego Uniwersytetu Dziecięcego w  Politechnice Koszalińskiej. To już ich drugi rok wytrwałych zmagań z nauką na wyższej uczelni technicznej. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w sobotę i mają niezwykle ciekawą formę dostosowaną do potrzeb i predyspozycji poznawczych dzieci w różnym wieku szkolnym.

Trzecie w tym roku akademickim spotkanie odbyło się dnia 12 grudnia 2014r. Mali studenci mieli możliwość wysłuchania wykładu Prorektora  Politechniki Koszalińskiej, prof. dr hab. Kazimierza Szymańskiego, pod tytułem „KUD- ki  ekoludki, czyli co robimy z odpadami”. Ten niezmiernie ważny w dzisiejszych czasach temat dał dzieciom okazję do pogłębienia swej wiedzy, a jednocześnie stał się motywacją do ciągłego dbania o środowisko, w którym żyjemy. Kolejne zajęcia dotyczyć będą tematyki: „Skąd się bierze i czym jest ciepło?” oraz „Mikroorganizm – wróg czy przyjaciel?”.

Zachęcamy naszych rówieśników do uczestnictwa w letnim semestrze Koszalińskiego Uniwersytetu dziecięcego!

Opracowane: Dorota Tomczyk