Bądźmy Razem 2015

dzień godności 15.3

dzień godności 15.2

dzień godności 15.1

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem”

W minioną sobotę dnia 9 maja 2015r. w hali widowiskowo – sportowej naszej szkoły odbyły się obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Bądźmy Razem”. Organizatorem był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeszynie przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Konikowie. Część środków finansowych zabezpieczył Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Koszalinie. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Świeszyno Pani Ewa Korczak,  Sołtys Sołectwa Konikowo Pan Stanisław Komar, Dyrektor Szkoły w Konikowie Pani Dorota Nitka oraz Kierownik Działu Rehabilitacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych – Anna Wyszyńska.
Spotkanie rozpoczęły występy niebieskich Smerfów z klasy III przygotowane przez panią Dorotę Tomczyk oraz zespołu wokalno – muzycznego „Cecylianki” ze Strzekęcina. Po programie artystycznym nastał czas zabawy, konkursów, wspólnego przeżywania tego jedynego dnia w roku. Organizatorzy zadbali o świetną zabawę, poczęstunek oraz drobne upominki dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, dla których dedykowany był ten dzień.

„Dbamy o godność ludzką, miejsce w rodzinie i wśród innych ludzi oraz szczęście osób niepełnosprawnych. Pomagamy przekształcać własny ból w gotowość niesienia pomocy innym”.

Opracowanie: Dorota Tomczyk