Warsztaty w Lipiu

warsztaty w lipiu5

Warsztaty w Lipiu

Pod koniec kwietnia uczniowie klasy IV i V wraz z opiekunami uczestniczyli w dwudniowych warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Warsztaty dotyczyły realizacji projektu: „Rekultywacja składowisk odpadów komunalnych na terenie ZMIGDP oraz gmin sąsiednich”. W pierwszym dniu warsztatów uczniowie zapoznali się z metodami recyklingu odpadów i ich utylizacji, tworzyli hasła i plakaty promujące segregację odpadów, a w czasie zajęć w laboratorium samodzielnie przygotowywali preparaty do badania zanieczyszczeń wody. W drugim dniu  zwiedzili  Park Owadogigantów w Lubnicy. Duże rozmiary eksponatów pozwoliły uczniom na lepsze poznanie budowy owadów. Dzięki temu możliwe stało się zaobserwowanie tego, co do tej pory nie było widoczne gołym okiem.  Warsztaty  zorganizowane przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej były doskonałą lekcją przyrody w terenie.

Opiekunowie klasy IV i V