Wizyta w Straży Pożarnej

straż2015.2

straż2015.3

straż2015.1

13 maja uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wybrali się z wizytą do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali wyposażenie samochodów strażackich. Każde dziecko mogło wejść do kabiny wozu, przymierzyć hełm strażacki oraz polać wodę z węża strażackiego. Dużą atrakcją było „jazda” dzieci w koszu podnośnika na niedużą wysokość.

Dzięki tej wizycie pierwszoklasiści dowiedzieli się, że praca strażaka nie  polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również ratowaniu ludzi z wypadków, powodzi i innych klęsk żywiołowych.

Opracowała: D. Trepka