Wycieczka klasy II do Łeby i Sarbska

SAM 3637

SAM 3654

SAM 3689

Wycieczka klasy II do Łeby i Sarbska

22 czerwca klasa II wybrała się na szkolną wycieczkę której celem był Park Dinozaurów w Łebie i Fokarium w Sarbsku. Pogoda tego dnia była przepiękna, humory dopisywały, zapowiadał się bardzo udany dzień.

Atrakcji było co niemiara. Spacer po uroczych terenach parku sprawił dzieciom wiele radości. Oprócz przepięknej przyrody i niesamowitych przestrzeni dzieci mogły podziwiać największe i najbardziej znane gatunki prehistorycznych gadów. Rozpoczęliśmy od spaceru przez gęste, wysokie trzciny, gdzie rozlegały się groźne i zaskakujące zwierzęce odgłosy, które dostarczyły maluchom wielu wrażeń i niejednemu przysporzyły gęsiej skórki. Dalej droga wiodła przez otwarte tereny, jaskinie, kolejne odsłony prehistorycznych gadów w leśnym zaciszu, a na końcu małe zoo, gdzie dzieci miały okazję zapoznać się z różnymi gatunkami zwierząt, takich jak kozy, lamy, antylopy czy konie. To jednak nie koniec atrakcji. Olbrzymi plac zabaw z przestrzenią do biegania, zabawkami i konstrukcjami do wpisania dopełnił szczęścia uczestników wycieczki.

Następnie udaliśmy się na pyszny i pożywny obiad w restauracji, aby odzyskać nieco sił i można było jechać do Sarbska. Sea Park zaoferował nam wiele atrakcji. Uczestniczyliśmy w pokazie karmienia fok i ich treningu medycznym. Kolejną atrakcją było prehistoryczne oceanarium  3D z kinem 5D, w którym mieliśmy okazję stanąć ” oko w oko” ze stworami zamieszkującymi wody naszej planety miliony lat temu. Miejscem wartym odwiedzenia był również park makiet zwierząt morskich. Znajdowały się w nim naturalnych rozmiarów makiety ssaków, ryb i ptaków zamieszkujących morze i jego wybrzeże. Wszyscy wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń i przemiłych wspomnień.

                                                                                                                                  

Archiwa