Ślubowanie 2015

ślubowanie 2015.1

ślubowanie 2015.2

ślubowanie 2015.3

ślubowanie 2015.4

ślubowanie 2015.6

ślubowanie 2015.5

Ślubowanie Klas I

Dnia 22 października 2015r. w naszej szkole odbyła się przepiękna uroczystość – Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia Dzieci z Klas Pierwszych. W tej wyjątkowej chwili uczestniczyli: Wójt Gminy Świeszyno – Pani Ewa Korczak, Kierownik Zespołu Oświaty Samorządowej – Pani Helena Zochniak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konikowie – Pani Dorota Nitka, Sołtys Sołectwa Konikowo – Pan Stanisław Komar oraz nasi drodzy Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły i cała społeczność uczniowska.
Odświętnie ubrane dzieci z klas pierwszych, w biretach i z biało-czerwonymi chusteczkami, wkroczyły do pięknie przystrojonej hali w rytm dostojnego „Poloneza”. Już na wstępie zostały przywitane przez starsze koleżanki, które obiecały, iż w naszej szkole żadna krzywda im się nie stanie i zawsze mogą liczyć na pomoc starszych kolegów i koleżanek.
Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich pań: Anny Górskiej i Doroty Tomczyk, we współpracy z uczniami klasy IV, którym serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i chęć pomocy młodszym kolegom. Programowi klas I towarzyszyła piękna dekoracja, którą wykonała Pani Marlena Łuczak.
Po krótkiej prezentacji umiejętności Pierwszoklasistów i odśpiewaniu Hymnu Narodowego, nastąpił długo oczekiwany moment Ślubowania. Po Ślubowaniu nastał czas na Pasowanie, którego dokonała Pani Wójt, natomiast Pani Dyrektor wręczyła Pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy. Nie obeszło się także bez prezentów. W uznaniu artystycznych uzdolnień naszych dzieci, Wójt Gminy – Pani Ewa Korczak wręczyła klasom pierwszym zestaw instrumentów muzycznych, a dla każdego dziecka ufundowała rożek obfitości. Kierownik Zespołu Oświaty Samorządowej, wraz z życzeniami, przekazała torbę słodyczy, zaś Pani Dyrektor przypominając o bezpieczeństwie, wręczyła dzieciom znaczki odblaskowe „Kochasz? Powiedz – STOP wariatom drogowym”. Rada Rodziców ufundowała drobne pomoce dydaktyczne, a starsi koledzy z klas drugich, słowami wierszy złożyli Pierwszakom życzenia i przekazali im skromne, szkolne upominki, za które serdecznie dziękujemy.

Na zakończenie uroczystości dzieci z klas pierwszych zaśpiewały i zatańczyły specjalny utwór dla rodziców „M jak Mama, T jak Tata”, którym wyraziły podziękowanie rodzicom za to, że po prostu są, a dumni ze swych pociech rodzice zaprosili zebranych na wspólny, słodki poczęstunek.

Wszystkim zaproszonym gościom, rodzicom i uczniom dziękujemy za udział w naszej uroczystości.

Klasa IA i klasa IB

Opracowanie: Dorota Tomczyk

Archiwa
Skip to content