Uczniowie klas II w Szczecinie

Uczniowie klas II w Szczecinie

31 marca uczniowie klas drugich udali się do Szczecina na największą wystawę z klocków LEGO. Wystawa ta, to niezwykłe wydarzenie, zarówno w skali naszego kraju, jak i świata. Można było zobaczyć tam, niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków- przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną, wydarzenia historyczne, znane sceny z filmów i bajek, cyrk, lunapark, eksponaty interaktywne – roboty, ogromne lotnisko z modelami samolotów z I i II wojny światowej.

Uczniowie mogli zobaczyć budowlę, która pochłonęła ponad 500 000 klocków – miała  3 metry wysokości i 11 metrów długości. Był to, TITANIC wykonany z klocków Lego wybudowanej w skali 1:25. Hitem wystawy była też imponująca kolekcja Star Wars. Dzieci spędziły też czas w strefie zabaw z klockami LEGO.

Oprócz wystawy uczniowie przespacerowali się wzdłuż Wałów Chrobrego, przeszli obok Wyższej Szkoły Morskiej a w Muzeum Narodowym obejrzeli wystawę prezentującą największą w Europie kolekcję rekonstrukcji słynnych antycznych posągów z brązu i dzieła sztuki afrykańskiej.

Czas spędzony w Szczecinie długo zostanie w pamięci.

                                                                                                                     Opracowanie: Ewa Pawlik

szczecin3

szczecin1

szczecin4

szczecin2

Archiwa
Skip to content