Dzień Dziecka

królewna śnieżka - tu mieszkam

królewna śnieżka - tu mieszkam1

królewna śnieżka - tu mieszkam2

dzień dziecka 2016.1

dzień dziecka 2016.2

Dzień Dziecka

W środę, 1 czerwca 2016r., obchodzony był uroczyście Dzień Dziecka. Najpierw sportowe konkurencje między klasami, prowadzone przez Panią Ulę Kasztelan i Pana Bartka Kuniczuka, zabawy i gry ruchowe dla maluchów, potem piknik na świeżym powietrzu, a nawet egzamin na kartę rowerową, który prowadziła nauczycielka zajęć technicznych – Pani Ewa Pawlik. Słowem – wszystko, czego „dusza zapragnie”! Mogłoby tak się wydawać! Jednak to dopiero początek atrakcji. Do ostatniej chwili uczniowie niczego nie podejrzewali. Dopiero, gdy weszli do hali, przystrojonej niczym przepiękny, bajkowy las, zachwytom i zdziwieniu nie było końca! Przy pierwszych akordach (trochę przerażającej) muzyki, zobaczyli swoich rodziców, a potem kolegów i koleżanki, przebranych w fantastycznie dobrane stroje, zrozumieli, że to wyjątkowe przedstawienie jest właśnie dla nich!  „My artyści – międzypokoleniowe koło teatralne” Szkoły Podstawowej w Konikowie, przygotowało i zaprezentowało niesamowitą sztukę dla dzieci i dorosłych „Królewna Śnieżka”.

W przedstawieniu wystąpili rodzice: Wioletta Mikołajczyk, Kamila Lisowska – Lebioda, Ewa Cyngiel, Monika Bogacz, Anna Koperska, Jowita Truszkowska, Marta Włodarzewska,

Tomasz Marko, Henryk Łądkowski oraz uczniowie: Hubert Lebioda, Karolina Bogacz oraz, gościnnie, uczeń SP w Zegrzu Pomorskim – Miłosz. Dekorację przygotowali nauczyciele SP w Konikowie pod czujnym okiem Pani Marleny Łuczak.

Aktorom serdecznie dziękujemy za chwile radości, uśmiechu i zabawy! Mamy nadzieję, że spełnią obietnicę daną na końcu baśni i jeszcze nie raz zobaczymy Ich na naszej scenie!

Występ rodziców, rozgrywki sportowe i piknik, nie były jedynymi atrakcjami. Uczniowie i niektórzy nauczyciele otrzymali zasłużone dyplomy w tegorocznej edycji konkursu „Mam talent”, prowadzonego przez Panią Basię Kadelę. Samorząd Uczniowski sprawił nam także niespodziankę w postaci lodów i kiermaszu maskotek, który prowadziła Pani Agnieszka Ustianowską.  Naszą uroczystość zaszczyciła swą obecnością także Wójt Gminy Świeszyno – Pani Ewa Korczak, która ciepłymi słowami  podziękowała aktorom, a dzieciom złożyła serdeczne życzenia i obdarowała je słodkimi upominkami

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy rodzicom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego jedynego dla dzieci dnia w roku.

 

Opracowanie: Dorota Tomczyk

Archiwa