„Las poznać, to znaczy go zrozumieć”

Manowo II.1

Manowo II.2

Manowo II.3

Manowo II.4

23 maja uczniowie klas drugich pojechali z wizytą do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Manowie. Podczas pobytu dzieci wzięły udział w zajęciach pod hasłem „Las poznać, to znaczy go zrozumieć”. Dzieci w niekonwencjonalny sposób mogły przyswoić wiedzę o lesie i jego ochronie, poznały faunę i florę naszych lasów. Mogły zobaczyć i dotknąć eksponaty w postaci dzikich zwierząt: saren, lisów, danieli, dzików, jenotów i wielu innych. Później udaliśmy się na spacer do pobliskiego lasu, podczas którego spotkaliśmy małe leśne zwierzątka min. wiewiórkę, jaszczurkę czy zaskrońca. Wspinaliśmy się na ambony zbudowane przez myśliwych. Po powrocie czekały na nas gorące kiełbaski z grilla. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń.

Opracowała: D. Trepka