Spotkanie z pisarką Anną Onichimowską uczniów SP w Konikowie

Uczniowie naszej szkoły z klas IIIa, IIIb, IV wraz z wychowawcami oraz bibliotekarzem szkolnym A. Ustianowską uczestniczyli w spotkaniu autorskim znanej i lubianej przez czytelników pisarki pani Anny Onichimowskiej. Spotkanie zostało zorganizowane pod kierownictwem dyrektor MCK e – Eureka w Świeszynie pani Ewy Sabatowicz. Było to wydarzenie, które pozostanie na długo w pamięci uczniów, bowiem nie codziennie mamy możliwość poznania współcześnie tworzącego artysty, obcowania z ,,żywym słowem”. Spotkanie przebiegało w formie prelekcji z elementami dialogu, dając uczniom możliwość wypowiedzenia się i bezpośredniej rozmowy z pisarką. Fragmenty powieści autorki zawarte są w podręcznikach  uczniów klas II i III, toteż bohaterowie jej powieści są postaciami znanymi i lubianymi przez  uczniów. Na zakończenie spotkania  istniała możliwość zakupu  powieści  z podpisem autorki. To było już kolejne spotkanie uczniów SP w Konikowie ze współcześnie tworzącym autorem  i za każdym razem przynosi ono nowe informacje i doświadczenia, dlatego niecierpliwie czekamy na następne.