„Zdrowo jem – więcej wiem!” w kl. II

zdrowo jem kl.II.2  zdrowo jem kl.II.3

zdrowo jem kl.II.4

„Zdrowo jem – więcej wiem!” w kl. II

3 listopada 2016r. w klasach II odbyły się warsztaty zdrowego żywienia przygotowane i prowadzone przez Panią dietetyk: Natalię Jasiakiewicz – Jeleń. Już od rana dzieci zakładały fartuszki, myły ręce, przygotowywały salę lekcyjną do nietypowych zajęć. Z wielką niecierpliwością czekały na Panią dietetyk, która przyniosła do sali mnóstwo zdrowych i pachnących warzyw, owoców i jogurtów. Na wstępie, opowiedziała nam o wartościach odżywczych warzyw i owoców oraz skutkach spożywania niezdrowych pokarmów. Dowiedzieliśmy się, czym są antyoksydanty, karoten, błonnik i witaminy. Uczniowie samodzielnie obierali owoce i warzywa, z których powstały przepyszne koktajle i surówki o bardzo zachęcająco brzmiących nazwach, na przykład: „Koktajl Shrek” czy „Surówka Bomba”.

Bardzo dziękujemy Pani Natalii za przeprowadzenie ciekawych, pouczających i…. smacznych zajęć!

Uczniowie klas II z wychowawczyniami