Drugoklasiści w Obserwatorium Astronomicznym w Koszalinie

obserwatorium IIb1

obserwatorium IIb2

Drugoklasiści w Obserwatorium Astronomicznym w Koszalinie

30 marca 2017 r., uczniowie klasy II b odwiedzili Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie. Podczas wycieczki dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat kosmosu, Układu Słonecznego, nazw planet i konstelacji gwiazd. Mogły również popatrzeć w niebo przez teleskopy. Pogoda jednak spłatała nam figla, niebo było bardzo zachmurzone, w związku z tym, nie mogliśmy zobaczyć ani gwiazd, ani obejrzeć Słońca przy użyciu teleskopu słonecznego. Mogliśmy natomiast wejść do magicznej kopuły z ogromnym teleskopem i rozsuwanym dachem oraz podziwiać krajobraz przy użyciu lornetki na tarasie obiektu. To była niezwykła wycieczka, która przyniosła nam wiele radości.

Opracowanie: Dorota Tomczyk