,,KANGUR MATEMATYCZNY”

kangur 2017.1

kangur 2017.2

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2017

16 marca 2017 r. o godzinie 9.00 w naszej szkole został przeprowadzony XXVI Międzynarodowy Konkurs ,,KANGUR MATEMATYCZNY” pod kierunkiem Szkolnego Koordynatora Konkursu, Krystyny Tarnowskiej. Uczestnicy Kangura przez 75 minut zmagali się z zadaniami, które miały na celu sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia. Do konkursu uczniowie przygotowywali się na zajęciach dodatkowych, na których byli motywowani przez nauczycieli do rozwijania samodzielności, samodyscypliny oraz zachęcani do podejmowania intelektualnych wyzwań.

W konkursie wzięło udział 31 uczniów z klas II – VI w następujących kategoriach:

*Żaczek: 9

*Maluch: 14

*Beniamin: 8

• W kategorii Żaczek najlepsze wyniki uzyskali:

Tomasz Wiśniewski (wynik: bardzo dobry)

Olivier Mekler (wynik: wyróżniony)

Bruno Tomaszewski (wynik: wyróżniony)

• W kategorii Maluch najlepszy wynik uzyskał:

Maciej Banat (wynik: wyróżniony)

• W kategorii Beniamin najlepsze wyniki uzyskali:

Paweł Wiśniewski (wynik: bardzo dobry)

Roksana Janik (wynik: wyróżniony)

Hubert Lebioda (wynik: wyróżniony)

Uczestnikom gratulujemy matematycznego sukcesu!!!

opracowanie: Krystyna Tarnowska