Podsumowanie Kampanii „Reaguj na przemoc”

reaguj na przemoc

Podsumowanie Kampanii „Reaguj na przemoc” w Zegrzu Pomorskim.

28 listopada 2017  w Szkole Podstawowej w Zegrzu Pomorskim odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii „Reaguj na przemoc” zakończonej konkursem plastycznym. 
 Celem Ogólnopolskiego Programu było: zmniejszenie zjawiska przemocy w rodzinie i w szkole, podniesienie wrażliwości i świadomości  społecznej na zjawisko przemocy, reagowanie, gdy widzimy, że komuś dzieje się krzywda.

Do Szkoły Podstawowej w Zegrzu Pomorskim  przyjechali uczniowie ze Szkół Podstawowych w Konikowie, Dunowie, Świeszynie, których prace zostały nagrodzone. Przybyli również zaproszeni goście: Wójt Gminy Świeszyno Pani Ewa Korczak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeszynie Pani Maria Gontarek oraz pedagodzy ze wszystkich szkół znajdujących się na terenie Gminy Świeszyno.

Pani Maria Gontarek Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej opowiedziała o założeniach Kampanii „Reaguj na przemoc”. Na koniec uroczystości Wójt Gminy Świeszyno Pani Ewa Korczak wręczyła Pedagogom wszystkich szkół z Gminy Świeszyno podziękowania i upominki dla nagrodzonych uczniów z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Lebioda , Roksana Janik, Kinga Radomska oraz Julia Baranowska.

Opracowanie : A. Kordek – Wiszniewska pedagog

Archiwa