Mistrzostwa Powiatu o Puchar Tymbarku w Bobolicach

tymbark2017.1

tymbark2017.2

tymbark2017.3

 

W środę 20 grudnia 2017r. w Bobolicach w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Głowackiego 7, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Koszalińskiego w ramach rozgrywek XVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion 

o Puchar Tymbarku” w kategorii chłopców U10. Awans do finału wojewódzkiego wywalczył zespół SP Konikowo, który w meczu o pierwsze miejsce wygrał z SP 2 Sianów 4:1.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorem imprezy był UKS Olimpia Bobolice, a koordynatorem powiatowym prezes Henryk Kowalski.

Nasz zespól wystąpił w składzie:

Tomasz Wiśniewski, Oliwier Mekler, Daniel Kucharski, Filip Szulc, Sasza Bebich, Bartosz Wojciechowski, Mikołaj Szocik, Kacper Piszcz, Oliwier Majcher.

Opiekunem jest Bartłomiej Kuniczuk.

PRZYGODA DLA KAŻDEGO, FINAŁ NA NARODOWYM DLA NAJLEPSZYCH

Turniej organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej od 11 lat sponsorowany jest przez markę Tymbark, a od roku także przez firmę Electrolux. Już ponad 1,6 mln dzieci wzięło udział w dotychczasowych edycjach Turnieju, którego głównym celem jest zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej. Najważniejszym aspektem rozgrywek jest zabawa i przyjemność z gry. Warto jednak pamiętać, że na kolejnych etapach dzieci są pod baczną obserwacją trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski, którzy wyławiają największe talenty i pomagają im spełnić marzenia o piłkarskiej karierze i założeniu reprezentacyjnej koszulki. Aż 27 spośród 80 zawodniczek i 46 z 80 piłkarzy uczestniczących w poprzedniej edycji rozgrywek zostało powołanych na Letnią Akademię Młodych Orłów, gdzie trenowali pod okiem Marcina Dorny, Bartłomieja Zalewskiego, Dariusza Dźwigały czy Niny Patalon.

Jak co roku, dziewczęta i chłopcy uczestniczący w Turnieju podzieleni są na trzy kategorie wiekowe – U-8, U-10 i U-12. Wszyscy rozpoczną rozgrywki najpierw w swoich miastach i gminach, gdzie stawką jest awans do Finałów Wojewódzkich, aby na nich powalczyć o mistrzostwo województwa i wyjazd do Warszawy na Finał Ogólnopolski. To tam najlepsi powalczą o Wielki Finał na stadionie PGE Narodowym. Nagrodą główną dla zwycięzców będzie możliwość obejrzenia meczu kadry Adama Nawałki i osobistego spotkania z reprezentantami Polski. Warto przy tym pamiętać, że uczestnictwo w Turnieju to jedna z zaledwie trzech okazji, by zagrać na jednym z najpiękniejszych stadionów na świecie – pozostałe to gra w finale Pucharu Polski i reprezentacji Polski.

Źródło : http://zpodworkanastadion.pl

Archiwa