Teatr Kurtyna z Krakowa

turządzikot1

turządzikot2

Dnia 12.06.2018 Konikowo odwiedził Teatr Kurtyna z Krakowa, który wystawił dwa przedstawienia profilaktyczno-terapeutyczne dla uczniów młodszych i starszych.

Uczniowie kl. 4-7 oglądali spektakl „Możesz odkryć siebie” opowiadający o pierwszym dniu nauki w nowej szkole. Nowe środowisko szkolne wypełnione jest zgiełkiem, poczuciem tymczasowości, nadmiarem informacji, nietolerancją, brakiem poszanowania dla tradycyjnych wartości, bezradnością wobec narastających konfliktów, przemocą i agresją. Poruszone były także tematy środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych /alkohol, nikotyna, narkotyki/, rozwijanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, umiejętności rozpoznawania symptomów uzależnienia od komputera i Internetu.

Uczniowie kl. OP-3 uczestniczyli w przedstawieniu „Tu rządzi kot”. Było to barwne, wypełnione muzyką przedstawienie, które w uroczy, zabawny, a zarazem prosty i adekwatny sposób, daje im możliwość poznania i zrozumienia podstawowych procesów społecznych, oraz wypracowania właściwego wobec nich modelu zachowania.

Spektakle cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów jak i nauczycieli. Gra aktorska całkowicie zaabsorbowała widzów i spełniła rolę profilaktyczną w niej pokładaną. Wartości wychowawczo-profilaktyczne zawarte w przedstawieniach zostały przygotowane w oparciu o Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r.

                                            Opracowanie: A.Kordek-Wiszniewska , pedagog

Archiwa