Obchody 100–lecia Niepodległości

niepodledległość18.6

niepodledległość18.2

niepodledległość18.3

W przededniu wielkiej, narodowej uroczystości 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody tak ważnej dla wszystkich Polaków chwili. W organizację włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły, zaś nad całością uroczystości czuwał nauczyciel historii, Pan Cezary Czenko. Program obfitował w szereg patriotycznych akcentów. Były listy do Niepodległej, spektakl teatralny w wykonaniu uczniów klas starszych, spotkanie z autorem książki „Przygody Ziuka. Książka dla dzieci o Józefie Piłsudskim”, wystawa „Bractwa kurkowego”, a także quizy, krzyżówki, kodowanie i kolorowanki dla najmłodszych. Rodzice przygotowali biało-czerwone ciasta, babeczki i inne smakołyki podkreślające rangę uroczystości. Oczywiście, jak w całej Polsce, nie obyło się bez wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

Dziękujemy zaproszonym gościom za uświetnienie uroczystości, a rodzicom za okazaną pomoc i wsparcie. Taka chwila zdarza się przecież tylko raz na 100 lat!

Opracowanie: Dorota Tomczyk