Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W dniach 15-19.02.2021r. pani Izabela Dymek i pani Gabriela Otto zorganizowały na zajęciach świetlicowych akcję „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”. Przez cały tydzień prowadzane były zajęcia dotyczące poprawnego posługiwania się językiem polskim i pokazaniem, jak piękny jest nasz język.

Dzieci wykonały Lapbooki i kolorowe zakładki do książek. Grały w gry językowe (Kalambury z  wykorzystaniem przysłów, układanki wyrazowe z sylab). Zaprezentowano ciekawostki dotyczące pochodzenia języka polskiego oraz posługiwania się nim na całym świecie.

Do akcji przyłączyli się również uczniowie kl. 4. i 6., którzy na lekcjach (on-line) języka polskiego zapoznały się z ideą „Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego” i wykonali plakaty związane z  poruszonym tematem.