Obchody świąt majowych w naszej szkole

„Trzeci Maj” – R. Suchodolski

Była wiosna , wiosna wkoło , nadszedł cudny maj.
Pełne pieśni każde sioło , świat się zmienił w raj !…
Hej , pamiętny ów dzień chwały – cudny ;„Trzeci Maj”!
Naród zgodny, silny, cały, chciał podźwignąć kraj!

Z uwagi na nauczanie hybrydowe oraz zdalne w klasach starszych, obchody świąt majowych: Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja, przebiegały w naszej szkole zupełnie inaczej niż zwykle. Nie było uroczystego apelu, recytacji ani śpiewu dzieci. Jednak wspomniane wydarzenia nie przeszły bez echa. 29 kwietnia (w czwartek) uczniowie klasy I „b” oraz klasy III chcąc uczcić tak ważne dla naszej Ojczyzny daty, z entuzjazmem wykonywali wiatraczki i chorągiewki w barwach narodowych Polski, malowali laurki dla rodziców w podziękowaniu za Ich pracę, śpiewali znane im pieśni patriotyczne. Maluchy z I b utrwalały symbole narodowe, tworzyły Godło Polski i z wielkim zapałem wykonywały wszystkie przygotowane dla nich zadania. Uczniowie klasy III z zainteresowaniem poznawali historię świąt majowych oraz wykazali się wiedzą na jej temat, tworząc projekt „Polska nasza Ojczyzna”. Zarówno pierwszoklasiści, jak i ich nieco starsi koledzy pokazali, że wiedzą, czym jest patriotyzm i jak okazać szacunek swojej Ojczyźnie. Całości obchodów tych pięknych, majowych dni dopełniły biało-czerwone stroje uczniów i wychowawców. 30 kwietnia (w piątek) uczniowie klasy I a oraz OP poznawali symbole narodowe, wykonywali flagi oraz wiatraczki. Na zakończenie wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Uczniowie klasy II rozpoczęli zajęcia od quizu o Polsce, następnie oglądali prezentację oraz wykonywali plakaty „Polska – moja Ojczyzna”.

Uczniowie klas starszych uczcili majowe dni we wnętrzach swoich domów, przy laptopach
i kamerkach, bez kontaktu bezpośredniego. Poznawali i utrwalali swą wiedzę na zajęciach wychowawczych oraz na lekcjach języka polskiego, historii, sztuki i muzyki. Tworzyli piękne prace plastyczne, oglądali prezentacje multimedialne oraz śpiewali „Witaj, majowa jutrzenko” na chwałę i cześć ojczystego kraju.

                                                                                                                           Dorota Tomczyk

Archiwa
Skip to content