Co jest w życiu naprawdę ważne?

Bieżący tydzień upłynął w naszej szkole, szczególnie w klasach starszych, które rozpoczęły nauczanie hybrydowe, pod hasłem wartości. Dobroć, szacunek, odbudowa wzajemnych relacji i kontaktów, to tylko niektóre z nich. Uczniowie klas młodszych, również poznawali ważne i niezastąpione w życiu idee, dzięki cyklowi czytelniczemu, który przygotowała i przeprowadziła bibliotekarka szkoły – Pani Agnieszka Ustianowska. Klasy I odbyły spotkania z morałem pod hasłem „W świecie bajek i baśni”. Jak wszyscy wiemy, to właśnie dzięki nim, możemy nie tylko poznawać, ale i przeżywać uczucia i emocje, a także rozwiązywać sytuacje trudne. Pierwszoklasiści byli bardzo zainteresowani zajęciami, aktywnie w nich uczestnicząc, bawiąc się i ucząc. Uczniowie klasy II i III poznali sylwetkę naszego regionalnego twórcy legend, baśni i opowiadań o Pomorzu. Z wielkim zaciekawieniem słuchali przygotowanych utworów literackich i włączali się w dyskusję. Poznali również średniowieczne zdobnictwo książek w postaci inicjałów, próbując wykonać własny monogram.

Dziękujemy Pani Ustianowskiej za poświęcony czas, przeprowadzone zajęcia i zapał, z jakim je prowadziła.

Dorota Tomczyk