Mali Ekolodzy… – Śniadanie Daje Moc

W ramach realizacji projektu „Mali Ekolodzy w szkole i w domu”, który uzyskał dofinansowanie ze środków programu „Działaj Lokalnie”  uczniowie klas I – III oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. Po przyjściu do szkoły uczniowie tworzyli kolorowe kanapki z przyniesionych  z domu produktów, powstałe kanapki były zdrowe i smaczne. Podczas przygotowania posiłku dzieci zwracały szczególną uwagę na higienę. Z tej okazji odbyło się spotkanie z dietetykiem panią Anną Majchrowską, która omówiła zasady zdrowego odżywiania oraz przypomniała jak ważne jest dla naszego organizmu śniadanie. Kolejnym etapem uczestnictwa w akcji były zajęcia edukacyjne, w trakcie których wychowawcy poszczególnych klas podsumowali z uczniami zdobytą wiedzę i wykonali plakaty. Celem udziału w programie było zwiększenie świadomości dzieci w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania. Wszystkie te działania z pewnością przyczynią się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów!