Ślubowanie i Pasowanie na uczniów dzieci z klas pierwszych

25 listopada 2022 roku, w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na uczniów dzieci z klas pierwszych. W tej wyjątkowej chwili uczestniczyli: Zastępca Wójta Gminy Świeszyno Pani Izabella Karlińska – Ćwięka, Przewodniczący Rady Gminy Pan Bogdan Koryga, Proboszcz Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ksiądz Krzysztof Gorczyński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konikowie Pani Dorota Nitka, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie klas I – IV i dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Naszych pierwszoklasistów czekał egzamin – musieli wykazać się wiedzą o Ojczyźnie, zasadach poruszania się pieszo oraz odgadnąć zagadki o przyborach szkolnych, ten egzamin zdali wzorowo. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawczyń – Pani Estery Sawczak oraz Pani Marleny Łuczak, we współpracy z uczniami klasy IV b. Po prezentacji umiejętności i odśpiewaniu Hymnu, nastąpił moment Ślubowania. Uczniowie z wielka radością złożyli Ślubowanie na Sztandar Szkoły. Także Rodzice Ślubowali, że zawsze będą dbać o swoje pociechy oraz wspierać je w każdej chwili.  Nastepnie nastał czas Pasowania, którego dokonała Zastępca Wójta Gminy Świeszyno – Pani Izabella Karlińska – Ćwięka.  Dzieci otrzymały upominki od zaproszonych gości, rodziców oraz uczniów z klas drugich. Na zakończenie rodzice zaprosili zebranych na wspólny, słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości, a uczniom gratulujemy!

Film z uroczystości: https://drive.google.com/file/d/1pjfjfvpioL1Xr1s31wdY2p4ccQYVpjdY/view?fbclid=IwAR0Dn-h9fcn-UJnGV-LJ3yUN-iFTIF9LWs2TomKci8OVFuA4U70R-V9oNog