„Laboratoria Przyszłości XI”

Za nami kolejny miesiąc pełen wrażeń i zdobywania nowych umiejętności. Tosty, to jedno z ulubionych dań dzieci – dlatego podopieczne Pani Izy nie mogły odmówić sobie tej przyjemności i upiekły je na kółku kulinarnym. Podczas zajęć pt. : „Cała prawda o cukrze” uczestniczki odmierzały ile łyżeczek cukru jest w ich ulubionych przysmakach. Zaskoczenie było wielkie. Zajęcia Lego prowadzone przez Panią Esterę i Pana Daniela  kolejny raz rozbudziły u dzieci kreatywność.  Starsi uczniowie uczyli się nawigacji prototypów robotów, które napotkają na swojej drodze przeszkody. Dobierali odpowiednie sekwencje poleceń i parametrów pozwalających na wykonanie obrotów w miejscu oraz obrotów  z użyciem jednego silnika.  Uczniowie w klasach młodszych mogli dać upust swojej wyobraźni i sami projektować oraz budować swoje modele, które „ożywały”  po umiejętnym ich zaprogramowaniu. Uczestniczki Koła krawieckiego uszyły ręcznie breloczki – awokado. Opanowały również podstawy tkania na krosnach i stworzyły własne tkaniny.  Rozpoczęły również naukę szycia na maszynie pod czujnym okiem Pani Marleny. Na zajęciach z użyciem drukarki 3D podopieczni Pana Wojtka zaprojektowali oraz wydrukowali kluczyki z numerkami sal w szkole – są niepowtarzalne!  Serdecznie dziękujemy.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia!