„Laboratoria Przyszłości XII”

Na zajęciach kulinarnych przedświąteczny czas wypełnił zapach pierników. Samodzielne wyrabianie ciasta, wykrawanie pierników sprawiło dzieciom wiele radości, jednak najmilszym i najbardziej wyczekiwanym momentem było ich ozdabianie. Uczestniczki zajęć krawieckich podczas grudniowych spotkań wykonały opaski na ręce przy użyciu krosna, uszyły figurki do szopki bożonarodzeniowej oraz wykonały makramowe anioły. Zajęcia Lego kolejny raz pobudziły dziecięcą wyobraźnię. Uczestnicy zaprojektowali oraz zbudowali prototyp o nazwie „Inteligentny rower”  w oparciu o zmodyfikowane bloki ruchu oraz moduł czujnika odległości. Podczas zajęć druku 3D uczniowie projektowali domki 3D oraz składane elementy użyteczne i ozdobne dla szkoły. Do projektowania wykorzystywali program 3D Builder oraz Autodesk Tinkercad.