„Laboratoria Przyszłości II”

Uczestniczki koła krawieckiego rozpoczęły szycie ekologicznych toreb z fragmentów materiałów. Do szycia wykorzystują znaną technikę – patchwork. Dzięki temu ich torby będą miały unikatowy charakter. Uczestniczki koła kulinarnego przygotowały zdrowe batony na bazie orzechów i daktyli. Batoniki były pyszne i słodkie pomimo tego, że nie zawierały cukru. Na kółku Lego uczniowie wzięli udział w rywalizacji sportowej. Zbudowali modele robotów imitujących zawodników piłkarskich. Każdy z uczniów miał za zadanie strzelić jak najwięcej goli w ciągu jednej minuty. W tworzeniu programu uruchamiającego roboty, wykorzystane zostały czujniki siły i koloru. W klasach młodszych przywitaliśmy nowych uczestników, którzy wdrążyli się w tajniki Lego. Z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, poznając technikę programowania oraz stworzyli pierwszy projekt pt. „Podwodna misja”.