„Wiosna – ach to ty” – pierwszy dzień wiosny

„Marzanno, Marzanno, ty słomiana panno,
dość nas namęczyłaś  i śniegiem i mrozem.
Zgiń przepadnij zimo i nie wracaj do nas.
Na nadejście wiosny  otwórzmy ramiona.”

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, tego dnia zgodnie z tradycją żegnaliśmy zimę. W szkole obowiązywały wiosenne, barwne stroje oraz radosny nastrój. W odświętnej scenerii uczniowie klas I – III oraz OP, w przygotowanym przez panią Ewę Pawlik oraz nauczycieli klas młodszych programie artystycznym, przybliżyli  tradycje i zwyczaje ludowe związane z nadejściem wiosny. Po występach z Marzanną oraz grzechotkami i barwnymi gaikami pomaszerowali na boisko szkolne w celu powitania wiosny. Uczniowie klas starszych zamiast tradycyjnych lekcji spędzili czas na grach, zabawach oraz spacerach z nauczycielami. Pierwszy dzień wiosny był także dniem z telefonem na przerwach. Dzieci wprowadziły w szkole prawdziwy wiosenny nastrój, budząc nadzieję, że cieplejsze dni już tuż, tuż przed nami.