Drugoklasiści w Skansenie Chleba w Ustroniu Morskim

13 czerwca 2023r. uczniowie klasy II a i II b , wybrali się na kolejną wycieczkę klasową. Tym razem, celem wyjazdu było odwiedzenie Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim. Stylizowany na XIX-wieczny obiekt wyposażony jest w piec opalany drewnem oraz  wiele innych starych eksponatów: żelazko z duszą, maselnica, cepy, żarna. Pani przewodniczka oprowadziła uczniów i opiekunów po skansenie, opowiadając o narzędziach, które służyły kiedyś do wytwarzania chleba. Potem dzieci miały okazję zobaczyć nowoczesną piekarnię, w której piekarz formował i piekł chleby, bułki, rogaliki. Największą jednak  atrakcją było samodzielne wyrabianie ciasta o różnych kształtach i pieczenie go. Po odbyciu warsztatów tematycznych, dzieci udały się nad morze, spacerowały po molo, podziwiały nadmorskie widoki. Nie obyło się także bez lodów, deserów i innych frykasów, jak również pamiątek z nad morza.

Wizyta w skansenie była niesamowitą podróżą w dawne czasy, do której zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią i pięknem naszego nadmorskiego regionu:)

D. Tomczyk, I. Dymek