Spotkanie z leśniczym

Dnia 16.02.2024 dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedził niezwykły gość – Pan Tomasz – leśniczy z pobliskiego nadleśnictwa. W czasie spotkania nasz gość opowiadał o lesie i jego znaczeniu dla środowiska. Pań leśniczy uświadomił dzieciom, w jaki sposób ludzie mogą dbać o naturalne leśne środowisko i jak często zapominają o tym poprzez zanieczyszczanie lasów. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia narzędzi i przyrządów służących do pracy w lesie. Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane upominkami- ekologicznymi puzzlami oraz kulkami energetycznymi z pokarmem dla ptaków, które zawisły w przyszkolnym ogrodzie. Wizyta leczniczego to niepowtarzalna okazja do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym oraz kształtowaniu prawidłowych postaw wobec otaczającej przyrody.